Masáže * alternativní terapie * kurzy


Ozdravné očistné ušní svíce

  • Už staří Keltové a Slované věděli, že pokud se na těle projeví nemoc, pak je správný tok energií těla narušen. Proto užívali kůru stromů – většinou březovou – a léčivé byliny k vytahování zánětů z těla. Letitým praktikováním došli              k poznání, že ponořením svící do včelího vosku trvá hoření déle.
  • Ušní svíce představují velmi účinnou metodu přírodní léčby. Jsou vyráběny ručně z proužku čisté bavlny, včelího vosku a kurkumy. Právě včelí vosk má schopnost zmírnit zánět, jeho složení prodlužuje čas hoření a zvyšuje účinnost svíce. Také kurkuma má protizánětlivé účinky. 

 

Použití:

Zapálená svíčka se krouživým pohybem lehce vnoří nehořícím koncem kolmo do zevního zvukovodu ošetřovanému, který leží na boku. Je dobré svíčku po celou dobu přidržovat, a proto je vhodné, aby ošetření prováděla druhá osoba a tím přispěla k pocitu klidu       a pohody ošetřovaného. Hloubka zanoření svíce se řídí pocitem ošetřovaného a je vhodné ji udržovat stále v kolmé poloze a tak, aby kouř neunikal po okrajích svíce. Po uhoření   k fólii se svíčka z ucha vyndá a uhasí se v připravené sklence s vodou. Zbytky ušního mazu, které se usadily na fólii, se odstraní ze zvukovodu špachtličkou. Ošetřují se vždy obě uši, po ukončení terapie se nechá ošetřovaný ještě několik minut v klidu. Po ošetření je vhodné zůstat v teple a pro případnou cestu ven, kterou nedoporučujeme, je nutné chránit ucho proti prochladnutí, i v teplých dnech. Svíčku je možno aplikovat            i dětem asi od pěti let.


Indikace:

Po domluvě s lékařem lze tohoto prostředku využít jako podpůrné léčby u následujících zdravotních obtíží. Tlaky v uších při počínajícím zánětu středního ucha, čelních a čelistních dutin, hučení v hlavě, hysterii, migréně, psychickém vypětí, stresech, přepracovanosti, nespavosti, ekzému zevního zvukovodu. Podle akupunkturistů teplo ze svíčky prohřívá    i mikrosystém ušního boltce, tím působí na reflexní zóny, které touto stimulací příznivě ovlivňuje průběh nemocí z nachlazení, upravuje čistící schopnost lymfatické drenáže ucha. Dále lze využít pro svoje dezinfekční a čistící účinky jako prevence nemoci                z nachlazení, bolestí v krku, připočínající angíně, rýmě, kašli. Jsou výborným podpurným prostředkem léčby při zduření sliznic zejména při onemocnění horních cest dýchacích, při rýmě, i alergické, při akutní viróze, laryngitidě, bronchitidě spojené s horečkou                a celkovým neklidem. Výborné výsledky dosahujeme použitím svící při únavě, malátnosti, vodnatých zánětech dutin, nosní sliznice a bolestech zubů. Až překvapivých výsledků můžeme dosáhnout zejména při chronické nedoslýchavosti a nedostatečném prokrvení ucha, při poruše lymfatické drenáže ucha, při revitalizaci ucha a posílení imunitního systému zejména u strarších lidí.

Jak často:

Preventivně je vhodné použít svíce u zdravých 2x ročně, u nemocných dle potřeby: Ošetření lze opakovat denně, až do odeznění potíží. O nutnosti opakování ošetření rozhoduje množství a barva ušního mazu usazeného na fólii. Cílem je dosáhnout velmi malého množství ve světlé barvě.

 

Kontraindikace:

Svíčky nepoužíváme při čerstvé perforaci bubínku.
 


 

Serafie   *  masáže    Serafie * relaxace    Serafie   *  regenerace   Serafie * hubnutí Serafie * zdravá výživa  Serafie  *  Reiki Serafie  aromaterapie   Serafie * ušní svíce Serafie * Silvova metoda Serafie * permanentky  Serafie *  dárkové poukazy  Serafie *  zdravá výživa   Serafie  *  kurz  masáží   Serafie * kurz  diagnostiky    Serafie  *  mandaly   Serafie  *  galvanická  žehlička Serafie * kolagen  Serafie * recepty  Serafie * význam barev  Serafie * Aloe Vera  Serafie * CaliVita  Serafie * JenFe  Serafie * Tien-Shi   Serafie * nebezpečná éčka Serafie * detoxikace Serafie * zdravá voda  Serafie


.burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana