Masáže * alternativní terapie * kurzy


Masáže   

Je třeba se na masáž nějak připravovat?

Před masáží se osprchujte nebo vykoupejte, nejezte příliš  tučná  a  nadýmavá  jídla,  jinak  by  látkový metabolismus při trávení musel pracovat příliš těžce    a nedošlo by      k úplnému uvolnění. Před terapií nepijte alkohol.

Co je nejlepší udělat po masáži ?

Po masáži pijte hodně vody, aby ledviny účinně vylučovaly toxiny z našeho těla.  Alespoň dvanáct hodin po masáži není potřeba se koupat a sprchovat, účinky olejů budou déle působit. Nejméně dvanáct hodin nepijte alkohol.

Kdy je nevhodné provádět masáž ?

Kontraindikace:

Nedávejte se masírovat, pokud máte rýmuchřipku nebo horečku či nějaké jiné vážné zdravotní obtíže, kožní vyrážky, plísně na nohou, velké modřiny, křečové žíly, záněty kloubů, nádory či jakékoliv kožní bulky.

 

Jdete na masáž poprvé?

 

  • Je to velmi příjemné, rozhodně se nebojte, že odejdete s modřinami
  • Pokud si přejete masírovat šíji, je lepší nechat řetízky na krk doma
  • Při celkové masáži se svléknete do kalhotek(trenek). Při masáži nohou doporučuji tanga
  • Nemáte-li odvahu přijít sami, vezměte si         s sebou kamaráda (kamarádku)
  • Nepotřebujete ručník ani prostěradlo, vše dostanete  

Poukaz na masáž

 

Poukaz na masáž je originální a vítaný dárek hodící    se pro mnoho příležitostí od oslavy svátku, narozenin, vánoc až po výroční či svatební dar. V podstatě vždy     a každého potěší, protože téměř všichni máme sklony se zanedbávat a když někomu darujete masáž, dopřejete mu tím příjemný a neotřelý zážitek, zároveň prospějete jeho zdraví. A to rozhodně není málo.
 

Proč masáž!?

Masáž je účiným prostředkem jak tělu pomoci v jeho samoléčícím mechanismu. Nejlepší reakcí na stres a spěch, který se projevuje únavou organismu, bolestmi svalů a kloubů je právě dobře prováděná masáž, která tělu přináší jak fyzickou,       tak i psychickou pohodu.

Přestože masáž vypadá jen jako mechanický úkon zacílený na problematické části těla, jejím základem    je celostní přístup k jedinci jako k bytosti, jejíž fyzické a psychické projevy jsou vzájemně propojeny v organickém celku.

Dlouhodobé psychické zatížení se může projevit na fyzické rovině jako napětí či blokáda a to pak následně ovlivňuje psychiku. Navíc je-li toto napětí ponecháno dlouhodobě bez povšimnutí, může dojít k řetězové reakci, kdy se začne vytvářet blokáda i v jiných částech těla a jsou-li ignorovány bolestivé příznaky, vznikne akutní stav, který pak musí léčit lékař.

Na fyzické rovině ovlivňuje masáž většinu lidského organismu. Působí na kůži, podkožní vazivo, klouby    a kloubní vazivo, šlachy a jejich pochvy, kosterní svalstvo, mízní systém, dýchací aparát, zažívací trakt    a vylučovací systém, nepřímo ulehčuje práci srdci.
 

Na psychické rovině masáž tlumí stres a úzkost.    Napomáhá většímu uvědomění si těla jako celku.    Může též uvolnit množství energie, doposud blokované potlačováním napětí, zmírnit bolest hlavy,    či odstranit nespavost. Obecně se dá říct, že masáž vede k úpravě změněných poměrů k normálu.


 

Serafie   *  masáže    Serafie * relaxace    Serafie   *  regenerace   Serafie * hubnutí Serafie * zdravá výživa  Serafie  *  Reiki Serafie  aromaterapie   Serafie * ušní svíce Serafie * Silvova metoda Serafie * permanentky  Serafie *  dárkové poukazy  Serafie *  zdravá výživa   Serafie  *  kurz  masáží   Serafie * kurz  diagnostiky    Serafie  *  mandaly   Serafie  *  galvanická  žehlička Serafie * kolagen  Serafie * recepty  Serafie * význam barev  Serafie * Aloe Vera  Serafie * CaliVita  Serafie * JenFe  Serafie * Tien-Shi   Serafie * nebezpečná éčka Serafie * detoxikace Serafie * zdravá voda  Serafie


.burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana burdova zuzana