Masáže * alternativní terapie * kurzy


Kurz laických masáží

 

Rádi bychom vám tímto kurzem ukázali, že se masírovat může naučit opravdu každý, kdo má o to upřímný zájem, i úplný začátečník bez zkušeností. Naučíme vás všemu od prvního doteku. Vítáme každého vážného a pro věc zapáleného zájemce. Máme vám určitě co nabídnout.

Kurz laických masáží umožňuje v neformální přátelské atmosféře malých skupinek kurzistů proniknout do tajů profesionálních postupů masáží jednotlivých částí těla.

Kurz se skládá ze 6 na sobě nezávislých lekcí. Naučíte se v nich kromě teorie nezbytné k pochopení toho, co a proč se vlastně během masáže konkrétně s vámi a klientem děje, také praktickému umění masírovat člověka tak, aby to mělo jasný řád, dynamický průběh a kontrolovatelný účinek, aby to bylo bezpečné, nevysilující a splnilo to očekávaný výsledek. Po celou dobu výuky se budete mít možnost ptát na cokoliv, co vám nebude jasné a co vás bude zajímat.

Blíže o kurzu

Absolvováním byť jen jediné lekce vám za žádných okolností nevzniká povinnost dochodit kurz celý. Naopak, každá z lekcí je samostatná a nezávislá na ostatních tak, abyste poznatky a dovednosti, které si z ní odnesete, mohli okamžitě začít plnohodnotně uplatňovat ve vaší soukromé praxi, aniž byste byli nějak vázáni obsahem zbývajících lekcí. Jediné, o co v případě, že neprojdete celým kurzem přijdete, je možnost získat certifikát.

Řádným absolvováním kurzu získáváte automaticky  nárok na možnost zopakovat si ji bez omezení zdarma tolikrát, kolikrát budete chtít či potřebovat, přivedete-li dalšího zájemce o kurz masáží.

 

Lekce jsou každá 1-denní celodenní záležitostí, zpravidla sobotní, a to od 11. - 18. hod. - snažíme se vám co nejméně zasahovat do rodinného či osobního programu. Ve vymezeném čase vám předáme maximum znalostí a dovedností s dostatkem prostoru pro vstřebání probrané látky a pro diskusi.Struktura každé lekce je rozdělená do 4 částí: 1. obecná teorie, 2. praktická ukázka kompletní masáže, 3. teorie postupu masáže a 4. praktický nácvik postupu a doplňkových technik.

 

Certifikace kurzu - podmínky získání certifikátu

Certifikát o úspěšném absolovování Kurzu laických masáží získáte  řádným absolvováním všech 6 lekcí.

Upozorňujeme vás, že tento kurz je čistě zájmovým kurzem, tzn. že certifikát, který od nás obdržíte, v žádném případě neslouží jako právoplatný doklad pro zřízení Živnostenského listu.

 

Co si máte vzít s sebou na kurz

 • peníze
 • dobrou náladu
 • přezůvky, příp. teplé ponožky
 • sponky do vlasů, gumičky aj.
 • starší tričko, které si můžete umastit od oleje
 • zápisník na vlastní poznámky
 • celodenní svačinku

 

Co si na kurz s sebou rozhodně neberte

 • rozhodně ne dlouhé nehty - ty jsou výraznou překážkou! Prosíme před kurzem ostříhat nebo umělé nehty sundat.
 • prstýnky, hodinky, náramky, řetízky, přívěšky - to všechno by mělo jít rychle sundat a odložit

 

Kolik kurz stojí a jak dlouho trvá

Kurz vás bude stát 4 000 Kč. Při platbě předem. Při platbě jednotlivých lekcí zvlášť je cena za jednu lekci 900 Kč.  Lekcí je celkem šest. Cena zahrnuje:

 • skripta
 • evidenční list (žákovskou knížku pro razítka o absolvování)
 • základní pohoštění, pitný režim
 • veškerý spotřebovaný materiál

 

Skupiny kurzistů

Skupiny kurzistů tvoří vždy malý počet osob,  kde se lektor stíhá každému věnovat individuálně osobně. Nemáme ambice pořádat mnohapočetné masové kurzy, ve kterých se nikdo s nikým nezná ani kde kurzisty nikdo pořádně nekontroluje v tom nejdůležitějším - v praktických nácvicích postupů.

 

Evidenční (docházkový) list

Evidenční list vám bude sloužit k evidenci již absolvovaných lekcí. Důležitý je v případě, že budete využívat možnosti opakovat ZDARMA libovolnou lekci neomezeněkrát.