Masáže * alternativní terapie * kurzy


Ptačí klec

09.04.2010 21:00

 

... Pastor George Thomas, který v malém městečku v Nové Anglii vedl  svůj sbor, přišel jednou v jedno velikonoční nedělní ráno do kostela a nesl rezavou, zkřivenou starou ptačí klec, kterou položil vedle kazatelnice. Více lidí v údivu nadzdvihlo obočí, když pastor začal mluvit. Říkal, jak se včera procházel po městě a uviděl naproti chlapce, který nesl tuto klec. Byli v ní tři malí ptáčci, třesoucí se chladem a strachem. Zastavil ho a zeptal se: Co to tam máš, synku? Jen pár starých ptáků, odpověděl Co chceš s nimi dělat? zeptal se pastor. Sebrat je domů a hrát si s nimi, odpověděl. Budu je dráždit a vytrhávat jim peří, aby se porvali. Vsadím se, že se dobře pobavím. Ale dřív nebo později jich budeš mít dost a přestane tě to bavit. Co uděláš potom? Ale, mám i pár koček, řekl malý chlapec. Rádi si na nich pochutnají, dám ty ptáky jim. 

Pastor na moment ztichl. Kolik chceš za ty ptáky, synku? Coo??!!! Na co by vám byli, pane? Jsou to jen obyčejní ptáci z pole. Ani nezpívají - a vůbec nejsou pěkní! Kolik? Znovu se zeptá pastor. Chlapec si ho přeměří, jako by byl blázen a říká: 10 dolarů! Pastor sáhl do kapsy a vytáhl desetidolarovku. Dal ji chlapci do ruky a ten zmizel rychle jako blesk. Pastor zvedl klec a nesl na konec aleje, kde byl strom a malý trávník. Položil ji na zem, otevřel dvířka a klapáním na mřížku klece přesvědčil ptáčky, aby vyletěli. Pustil je na svobodu.

To vysvětlilo přítomnost klece na kazatelnici a potom pastor začal vyprávět tento příběh:

Jednoho dne mluvil Ježíš s Ďáblem. Satan se právě vrátil z Rajské zahrady a škodolibě se vychloubal: Tak, Pane, právě jsem nachytal plný svět lidí. Nastavil jsem past, starou návnadu, věděl jsem, že neodolají. Mám je všechny!

Co s nimi budeš dělat? zeptal se Ježíš. Satan odpověděl: budu si s nimi hrát! Budu je učit jak se ženit a rozvádět, jak se mají nenávidět a škodit si, naučím je kouřit a proklínat. Naučím je jak vynalézt pušky a bomby a navzájem se zabíjet. Už se těším na tu zábavu! A co uděláš potom? zeptal se Ježíš. Zabiju je! hrdě se vypnul Satan. Kolik za ně chceš? zeptal se Ježíš. Snad bys ty lidi nechtěl?! Není v nich ani špetka dobra. Když si je vezmeš, budou tě jen nenávidět. Poplivají tě, budou Tě proklínat a zabijí tě! Určitě je nechceš! 

Co za ně chceš? zeptal se znovu. Satan se podíval na Ježíše a zakřenil se. Každou Tvou slzu a všechnu Tvou krev! Ježíš řekl: Máš to mít! a zaplatil. Pastor zvedl klec, otevřel dveře a odešel od kazatelny.

 

—————

Zpět